12 Interieur van de Friesche Fruitwinkel rond 1964 Collectie Ad Fahner De komst na de oorlog van mensen uit Indië heeft er voor gezorgd dat er Spaan se pepers, paprika's en aubergines te koop kwamen. Sinaasappels kwamen meestal uit Spanje. Ze waren verpakt in kisten. Een bekend merk was Moeder en Kind. Op het papiertje dat om de vrucht zat, stond koningin Wilhelmina met haar dochter Juliana afgebeeld. Ook het merk Poppetjes was erg bekend. De kweker in Spanje was ene Piedro Kamsma. Overi gens werden die sinaasappelmerken (de papiertjes) verzameld. Bij de jongens waren de sinaasappelkistjes geliefd om er bijvoorbeeld een kar, een zeepkist, van te maken. De kisten waar de Jaffa sinaas appels uit Israël in verpakt waren, waren groter en van dikker hout gemaakt en dus het populairst. Als bijartikel verkochten we veel snoep, onder andere repen van Tjoklat, maar ook King pepermunt, rollen met Rang en Nutsen en Marsen. Bijna Vader en moeder Fahner, rond 1964 Collectie Ad Fahner De Friesche Fruitwinkel met daarvoor onze bestelauto, een Tsjechische Minor met een houten kont', circa 1960 Collectie Ad Fahner alles kostte 17 cent of een kwartje. Verse pinda's kwamen van de firma De Metz uit de Uniabuurt. Deze werden vaak gebrand in de bakkersoven van Dijkstra even ver derop. Dranken als bier en fris behoorden ook tot het assortiment. Wie kent niet namen als Cassis en Perl van Hero en de buikflesjes met sinas van het merk Joy? Conserven en potten met groente en fruit werden ook veel verkocht, vooral in de winter. Bekende merken waren de Sleutels uit Leiden, Docter uit Beverwijk, Hak en Coroos. Ik herinner me ook nog heel goed dat er een diepvrieskast met spiegel in de zaak kwam te staan van het merk Vita. En toen werd het 1966. Er was geen opvolger en de zaak werd opgeheven. Wim Houwen huurde het pand en begon een boetiek met de naam Pimpernel. Mijn vader werd vertegenwoordiger voor de papiergroothandel Bigot en Co te Amster dam. Deze had een filiaal/kantoor in de Mozartstraat. Wij gingen wonen in de Westerparkstraat in het huis van oma. De Friesche Fruitwinkel was geschiede nis geworden.

Leovardia, 2000-2018 | 2012 | | pagina 14