vaste klant op de markt. De gevolgen van LiC0Vac^t^i»2 7 Het jeugdmuziekkorps Klein maar Dapper, op de Wilhelminabaan. V.l.n.r. 1e rij: onbekend; Gerrit Melein; kleinzoon van Oosterloo Frederikje Venema. 2e Rij: Douwina van Marle; P. van Kuik onbekend; onbekend; mej. Keyzer; mej. de Bruin; Geert Spoelstra; Jelgersma; mej. Akkerman; Jippe Melein; Jan de Boer; Dirk Noordbruis; Jan Hobma. 3e Rij: Siep Frankena; Sjouke v.d. Werf; Rom Nieuwenhuizen; Goitzen van Wijk of van der Werf; Marten de Boer; Akke Offringa; mw. Henny Katje-...; Dirk Robijn; Gosse Hoekstra; Bonne Engwerda; onbekend. 4e Rij: Joh. Melein; Willem Spindelaar; Jack Veffer; Mintje Slof; Dominicus Melein; mej. Faber; Henny de Jager of mej. Slof; Jan de Jager; Faber; Klaas de Bruin; Jan Keizer; Jan Broersma gezelligheid daar, als het publiek zich tij dens de pauzes in de sfeerrijk verlichte tuin verpoosde. In deze tuin stonden overi gens ook appelbomen en als men daar aan het oogsten was, mochten wij wel eens een emmertje aan een touw laten zakken om in die oogst mee te delen. Dat grote plat dak gaf ons als stadskinderen natuurlijk ook lekker de ruimte voor allerlei spelle tjes; wij bouwden er onze tentjes en wij maakten er ook muziek. Want muziek was in ons gezin ruimschoots aanwezig. Hoorns, blokfluiten, mandolines en trom mel. En desondanks nooit klachten van de buren gehad! Gezellige buurt De Nieuweburen van toen gaf nog de gele genheid om er op de zaterdag de wekelijk se avondmarkt te houden. Deze begon om vier uur en vooral tegen de herfst werd de verlichting van de kraampjes al snel ontstoken en dat gaf een bijzonder gezel lige sfeer en daar zaten wij dan, zelf het licht uit, vanuit onze woonkamer van te genieten. Wij genoten van het gekrioel van mensen, soms uit de vuist wat fruit of een visje etend. Af en toe moest een van ons dan naar beneden om voor vader een strobokking en voor moeder een spekbok- king te halen. Een andere mogelijkheid was, en dat vonden wij best lekker, een stuk kokosnoot, bij 'Lollige Hannes', een zo'n zaterdagavondmarkt waren natuurlijk wel, dat je 's zondagsmorgens troep op je stoep vond. Maar goed, dat was met een emmer water en een bezem snel opgelost. Een bijzonder gezellige sfeer heerste er in deze buurt zo rond de verjaardag van Sinterklaas. Met name de winkels in de Breedstraat hadden dan prachtige eta lages met tafels vol lekkernijen, waar je hier en daar ook naar binnen mocht en je dan stond te vergapen aan al het moois en lekkers. Er werd dan in de Breedstraat en omgeving ook gesjoeld. Een omroeper, compleet met bel, maakte dan duidelijk dat er om mooie prijzen zou worden ge sjoeld en probeerde het publiek op die manier naar binnen te lokken en aan het spelen te krijgen. Overigens hadden wij toen ook al te maken met allochtonen, want vooral in deze wijk waren de 'import chinezen' bijzonder actief met hun handel vanuit de blikken trommels (Pinda, pinda, lekka, lekka....). Al met al hebben wij er van 1932 tot 1936 met genoegen gewoond.

Leovardia, 2000-2018 | 2013 | | pagina 9