Gemeentelijk homobeleid Lcovo.'in} LA.il Gerard van het Reve valt Simon Vinkenoog aan tijdens het dichtersfestival in De Harmonie op 7 oktober 1967 Foto Leeuwarder Courant togers op grove manier uitschold en met eieren bekogelde. De betogers vluchtten de Haniasteeg in, achtervolgd door hun belagers die door de politie werden verjaagd. Die nacht sneuvelde er ook nog een ruit van De Harmonie waar de manifestatie van de Ver- keerdekantdag plaatsvond. De optredende artiesten gaven een fraai tijdsbeeld. Namens de vrouwen sprak ene Jacqueline, brachten Nan en Bep liedjes toegespitst op vrouwen en pottenbevrijding en speelde de lesbische band Alice in Dixieland. Namens het Fries Flikker Front hield Tante Tillie een voor dracht, trad de Leeuwarder cabaretgroep De Ruggetuffers op, het cabaret Spitsroeden uit Utrecht en het Valse Nichtenkoor, dat de stemming erin hield met de meezingers Drie kleine flikkertjes en de Interseksuele. In 1981 vierde het COC haar 10-jarig bestaan in het Oranje Hotel en de staatssecre taris van CRM, mevrouw Jeltien Kraaijeveld, kwam de jubilaris feliciteren. In 1980 stond de gemeente Leeuwarden er nog gekleurd op in het jaarbericht van het COC: 'Zo weigert de gemeente Leeuwarden ook maar één cent te geven voor het werk van het COC en de prijs voor het vinden van rotsmoezen om toch maar vooral geen geld aan homoseksuele organisaties te geven, gaat dan ook naar B&W van Leeuwarden. Niet alleen de potenrammers op straat, maar ook de houding van B&W geven duidelijk aan dat Leeuwarden een homo-vijandige stad is'. Maar daarin kwam verandering. In januari 1985 boden COC-Friesland en de frakties van PvdA, PAL en D66 een homonota aan aan de gemeenteraad 'waarin uiteengezet wordt

Leovardia, 2000-2018 | 2016 | | pagina 24