Nieuws van Aed Levwerd, HCL, Monumentenzorg en Archeologie Met behulp van virtual reality en een VR-bril is in pavijoen Liwwadders te zien hoe Leeuwarden er duizend jaar geleden uitzag Vervaardigd door Maarten Hof Paviljoen Liwwadders en DNA Begin februari is Lan fan Taal gestart, één van de grootste projecten van Culturele Hoofd stad. In de Prinsentuin en omgeving zijn ver schillende tijdelijke paviljoens gebouwd. Het HCL heeft het drijvend paviljoen Liwwadders ingericht, dat vanaf eind maart tot eind okto ber maar liefst zeven dagen in de week open is. In het paviljoen Liwwadders staat de Leeuwarder geschiedenis en identiteit cen traal met de tentoonstelling: This is our past, present and future. What is yours?. Er is ook aandacht voor het Liwwadders en andere stadstalen. Nog het hele jaar door kunnen in woners (en bezoekers) van Leeuwarden hier een reageerbuisje vullen met hun 'DNA'. In het HCL is ook een inleverpunt, net als in de hal van het gemeentehuis. Hier is ook het grote kunstwerk waarin alle buisjes worden on dergebracht. Vroegmiddeleeuws boomkistgraf Grou In de rioolsleuf ter hoogte van Raadhuisstraat 18 werd in januari onverwacht op circa 1,5 meter diepte een begraving aangetroffen. Het skelet, vermoedelijk van een vrouw, lag in noord-zuidelijke richting en bleek begraven in een zogeheten boomkist. Enkele frag menten leer die werden aangetroffen ter hoogte van de voeten lijken te wijzen op schoeisel. Ook werd een deel van een benen

Leovardia, 2000-2018 | 2018 | | pagina 36