ADRESSEN AAA ORGANISATIES 15 Christelijke Onthouders Jeugdorganisatie COJO Voorz.: G. van Tuinen, Vermeerstraat 42. Secr.: D. Fokkens, Arubastraat 10. Penningm.: Tj. v. d. Brug, Ruysdaelstraat 57. (47 leden van 820 jaar.) Oecumenische Jeugdraad. Voorz.: G. Wijma, Fred. Ruyschstraat 37. Secr p. Van Houten, Lijsterstraat 92. Penningm.: H. Antonisse, Pieterseliewaltje 26A. jeugddienstcommissie Ned. Herv. Kerk. Voorz.: Ds. A. v. d. Klaauw, Bildtsestraat 36a. Secr.: H. Woudstra, Badweg 25. Rooms-Katholieke Jeugdorganisaties: Verkenners R.K. Jeugdbeweging „St. Christoiiei" Leider: G. Th. Huizenga, Goudenregenstraat 44. (54 leden van 816 jaar.) Verkenners R.K. Jeugdbeweging „St. Olaf. Leider: J. J. P.'de Kleine, Schieringerweg 153b. (72 leden van 820 jaar.) Verkenners R.K. Jeugdbeweging „Kard. de Jong". Voorz.: Joh. A. Swart, Arumerstraat 2. Secr.: Mej. R. Brinkhof, Harlingerstraat 28. (68 leden van 816 jaar.) Gidsen R.K. Jeugdbeweging „St. Bernadette". Leidster: Mevr. E. Copini-v. d. Berg, J. W. Friso- straat 6. (50 leden van 820 jaar.) Gidsen R.K. Jeugdbeweging „Maria Goretti" Leidster: Mevr. C. Hazewinkel-Kuhlmann, Leeu werikstraat 60. (84 leden van 816 jaar.) Gidsen R.K. Jeugdbeweging „Jeanne d'Are" Leidster: Mej. T. Schweigmann, Wirdumerdijk 24. (50 leden van 8—16 jaar.) Katholieke Arbeiders Jeugd „Titus Brandsma Voorz S. J. v. d. Veer, Sneekerkade 5b. Secr.: M. N. de Wal, Auke Stellingwerfstraat 41. Penningm.: F. J. A. Koelstra, Anton Mauvestr. 18. (21 leden van 1620 jaar.) Stichting R.K. Instuil „Jong Leeuwarden Voorz H. de Jong, Nieuwe'ouren 120. Secr.: Mej. R. Timmermans, P. Stuyvesantweg 161. Penningm.: R. v. d. Geest, Bernh. Bumastraat 40. (800 jongeren van 1730 jaar.) Katholieke Jeugdraad. Secr. Mevr. E. Copini-v. d. Berg, J. W. Frisostr. 6. Padvinderorganisaties: Vereniging „De Nederlandse Padvinders", aid. Leeuwarden. Voorz.: T. Meines, Leeuwarderstraat 30. Secr.: R. K. de Roos, De Ruyterweg 20. Groepen: „Burmania": leider T. Meines, Leeuwarderstr. 30. „Tjerk Hiddes": leider J. B. Verlaan, Valerius- straat 92b. „Adm. Coenders": leider L. J. Davidse, Mei- doornstraat 75. „Stanley": leider: R. K. de Roos, de Ruyterw. 20. „Karei Doornman": leider S. de Groot, Juliana- laan 116c. „Prins Bernhard": leider C. Ottema, Barent Fockesstraat 17. „Impeesa": leider S. Barendsma, Noord.smgel 24. (Totaal 350 leden van 820 jaar.) Nederlands Padvindsters Gilde, aid. Leeuwarden. Distr.-commandante: Mevr. F. v. d. Bijl-Boekholt, Vogelkersstraat 2. Groepen: „Wi-Wi-Wa": leidster Mevr. T. A. Zelle-de Leeuw, Veestraat 3. „Yjèfik": leidster Mej. A. C. Baarda, Tjerk Hid- desstraat 5. „Prinses Juliana": leidster Mej. T. Jagersma, Kanaalstraat 5. „Marijke Meu": leidster Mevr. Knol-Nauta, Gijsb. Japicxstraat 112. (Totaal 140 leden van 8—16 jaar.) Overige Jeugdorganisaties: „Jonge Strijd" jeugdorganisatie van het N.V.V., aid. Leeuwarden. Voorz.: J. Massolt, Mr. P. J. Troelstraweg 191. Secr.: Mej. H. Bathoorn, St. Janstraat 6. Penningm.: S. Stevan, Robert Kochstraat 5. (60 leden van 1223 jaar.) Jeugd- en Jongerencentrum „Ruimte", aideling Leeuwarden. Voorz. R. Smit, Bijenhofstraat 5. Secr.: Mej. O. v. d. Meulen, St. Eustatiusstraat 15. Penningm.: Mej. P. v. d. Akker, Bijenhofstraat 55. (60 leden van 12—25 jaar.) Jeugdvogelbeschermingswacht. Voorz.: A. Bakker, Beetgumerstraat 7. Secr.: G. Boskma, Leeuwerikstraat 26. (85 leden van 1225 jaar.) Ned. Jeugdbond v. Natuurstudie, aid. Leeuwarden. Voorz.: O. Fijlstra, Irenestraat 1. Secr.-penningm.: N. Moll, Mr. P. J. Troelstraw. 127. (15 leden van 1220 jaar.) NIVON-jongerengroep, aid. Leeuwarden. Voorz.: S. van Dijk, Schooldijkje 28. Secr.: Mej. T. Huizinga, Lamb. Jacobszstraat 25. (22 leden van 15—25 jaar). Leeuwarder Luchtvaartclub „Aeria" Voorz.: C. de Wit, Hoeksterstraat 29. Secr.: L. de Jong, Bernh. Bumastraat 8. (12 leden van 12—25 jaar.) Jeugdzorginstellingen: Commissie Jeugdzorg: Voorz. J. T. Vellenga, Wethouder v. Soc. Zaken. Secr.-penningm.: H. Bakker, Directeur Gem. Dienst v. Soc. Zaken. Stichting Clubhuizen Regenboog-de Stins. Voorz.: Mr. Y. K. de Boer, Euterpestraat 2. Secr.: L. Becherer, Hobbemastraat 61. Penningm.: H. v. d. Schoot, Pasteurweg 42. Clubhuis „De Stins", Voorstreek 106. Directeur H. O. SchsQ-remsn, Corellistraut 21. Clubhuis „Regenboog", Spanjaardslaan. Hoofdleidster Mevr. T. A. Zelle-de Leeuw, Vee straat 3. (Omvatten samen pl.m. 600 kinderen v. 8-20 j.) Gerei. Stichting voor Jeugdzorg „De Jeugdhaven". Voorz.: Ds. C. de Kruyk, Emmakade Zz. 136. Secr.: J. v. d. Veen, Leeuwerikstraat 168. Penningm.: P. v. d. Meulen, Gijsb. Japicxstraat 7. Clubhuis: Bagijnestraat 36. Hoofdleidster Mej. H. Hogeboom, Hobbemastr. 9. (Omvat pl.m. 200 kinderen van 8—20 jaar.) Stichting voor R.K. Clubhuiswerk „Het Vliet". Voorz.: P. J. Engels, Emmakade N.z. 75. Secr.-penningm.: Mej. T. Terveer, Bagijnestraat 39. Clubhuis: Vliet 4. Hoofdleider Frater Simons, Hagedoornplein 2III. (Omvat pl.m. 150 kinderen van 820 jaar.) Stichting Vacantie-Ontspanning voor de jeugd. Voorz.: D. Wijma, Kwartelstraat 18. Secr.: A. de Boer, Bijenhofstraat 7. Penningm.: L. Becherer, Hobbemastraat 61. (Vacantiebesteding voor pl.m. 600 kinderen van 612 jaar.) Politiek Jongerenwerk: Politieke Jongerenraad (P.J.R.). Voorz.: W. S. de Leeuw, Weerd 11. Secr.: W. J. Bijlsma, Auke Stellingwerfstraat 7. Penningm.: A. K. Damstra, Gerard Terborchstr. 46. Aangesloten: Arjos, (jongerenorg. Anti-Rev. Partij). Secr. Mej. H. Monsma, le Koestraat 28. C.H.J.G. (jongerengroep Chr.-Hist. Unie). Secr. A. K. Damstra, Gerard Terborchstraat 46. Jg. P.v.d.A. (jongerengr. Partij v. d. Arbeid). Secr. P. Faber, Eewal 55b. JOK VP (jongerengr. Kath. Volks Partij). Secr. J. J. Y. Jongma, Jouwsmastraat 3. JOVD (jongerenorg. v. d. Volkspartij v. Vrijheid en Democratie). Secr. Mej. J. Sixma, Marnixstraat 58. Speeltuinorganisaties: Centrale van Leeuwarder Speeltuinverenigingen. Voorz.: M. v. d. Goot, Engelumerstraat 41. Secr. J. Westera, Telemanstraat 22. Penningm.: Mevr. J. de Vries-Oosterwijk, Jeroen Boschstraat 2. Aangesloten speeltuinverenigingen „Achter de Hoven": secr. A. Frankena, Noten straat 13. „Bornia": secr. J. Paassen, Huizumerlaan 156. „D.E.S.": secr. M. Hoogterp, Sontdwarsstraat 38. „Gerard Dou": secr. D. Wagenmakers, Govert Flinckstraat 19. „Insulinde": secr. D. Westerlaan, Koestraat 40. „K.I.O.": secr. Mevr. Akkerman, Merelstraat 20b. „Het Oosten": secr. S. Bijstra, Linnaeusstraat 122. Rengerspark": secr. M. Dijkstra, Euterpestr. 70. „De Toekomst": secr. W. Huisman, Bildtsestr. 39. „De Vluchtheuvel", secr. Mevr. J. de Vries- Oosterwijk, Jeroen Boschstraat 2. „Het Westen": secr. S. Haanstra, Valeriusstr. 90. „Oranje Nassau": secr. S. Kingma, Willem Lode- wijkstraat 131. Zoals in het vorig nummer reeds werd vermeld, heeft het bureau L.G. zich belast met het verzame len van de adressen van alle ver enigingen en stichtingen in onze stad. In dit nummer zijn als eerste categorie vermeld de namen en adressen van alle organisaties werkzaam op het gebied van de jeugd. In het volgend nummer zul len de sportorganisaties worden vermeld, waarna zo successievelijk alle categorieën organisaties aan de beurt komen. Om een en ander uitvoerbaar te maken is een kleine hulp van de verenigings- en stich tingsbestuurders noodzakelijk, na melijk de hulp om nevenstaand formuliertje ingevuld te zenden aan het bureau Leeuwarder Ge meenschap, Raadhuisplein 32. Naam van de vereniging/stichting soort ver./stichting voorzitter adres secretaris adres penningmeester adres directeur/administrateur adres telef. telef. telef. telef. aantal leden (Indien u uw L.G. wilt bewaren, kunt u bovenstaande ook overschrijven)

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 15