ii1 Films van vroeger ^Stichting Leeuwarder (Sjepresenteert Avond gewijd aan de filmhistorie in de Prinsentuin Ontspanning voor bejaarden met Tetman de Vries Ontspanning voor teenagers met Peter Koelewijn Ook Leeuwarders, die onze hebben verlaten, zullen dit zeer op prijs stellen •;H§! Op woensdag 10 oktober geeft de Stichting Leeuwarder Gemeenschap een bijzondere filmvoorstelling in de Pinsentuin. De film van vroeger is het onderwerp en het his torische filmmateriaal wordt geput uit de rijke verzameling van het Nederlands Filmmuseum te Amsterdam. Deze avond is een experiment en van de belangstelling hangt af, of in het komende seizoen meer van dergelijke voorstellingen zullen worden gegeven. Het Nederl. Film museum bevat een schat van Ji^h^isch filmmateriaal en de Stichting Leeuwarder Gemeenschap is graag bereid het Leeuwar der publiek in de gelegenheid te stellen hiervan kennis te nemen, mits het hiervoor een redelijke belangstelling toont. De toegangsprijs is bepaald op 1, Men kan vooraf kaarten verkrijgen bij het DE AVONDEN WORDEN LANGER v> V V -■ mt - - j bureau van de Stichting Leeuwarder Ge meenschap, Raadhuisplein 32. De eerste avond is gewijd aan de speel film uit de „stomme" periode. Begonnen wordt met een aantal korte films uit de oertijd van de cinematografie: ,,De vergif fenis van Grootvader een kort melodra ma uit 1905: „Een heertje zonder panta lon", een frivool kluchtje van Willy Mul lens dat in 1902 gestalte kreeg; „The great Train Robbery" (De grote treinroof), de eerste „western", die in 1903 werd ge maakt; „Harold Lloyd als bioscoopdirec teur", een der eerste kluchten van deze befaamde filmkomiek. Na de pauze volgt als hoofdfilm Robert Siodmaks in 1929 ge maakte werk „Menschen am Sonntag", het verhaal over een weekend van een aantal werkende jonge mensen. De films zullen, naar de stijl van de tijd waarin ze zijn ontstaan, met pianomuziek worden begeleid. Pianist is Henk Sinnema. Dank zij het initiatief van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap zal op donder dag 18 oktober aanstaande in de Harmonie een speciale middag voor bejaarden wor den gegeven. Medewerking verlenen het gezelschap Tetman de Vries met een bonte revue en het orkest „De Sambrinco's", dat voor muzikale verpozing zorgt. Om twee uur wordt begonnen. De middag is bestemd voor personen boven 65 jaar. De toegangsprijs is slechts 50 cent, waarbij ook nog een kopje thee is inbe grepen. Toegangskaarten en plaatsbespreking aan de Harmonie op woensdag 17 en donder dag 18 oktober van tien tot één uur. De Sectie Jeugd van de Stichting Leeu warder Gemeenschap presenteert op de avond van zaterdag 13 oktober in de bo venzaal van de Beurs een „Teenager-bal". De dansmuziek zal worden verzorgd door Peter en zijn Rockets (de populaire rock band van Peter Koelewijn. De toegangsprijs is 1,50, belasting en 5 cent voor de Leeuwarder Gemeenschap inbegrepen. De kaarten zijn op de avond van het bal verkrijgbaar aan de zaal, van 7 uur af.

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 19