f w I T.V. en Radio bekijken de wereld door een Amsterdamse bril I II Maatstaf voor wat nationaal belangrijk is, ontbreekt Er zijn kort na elkaar twee fikse protesten gerezen tegen televisieprogramma's. Deze programma's hadden één ding gemeen: ze waren gewijd aan kleine plaatsen, ver van de Bussumse studio's. In Kerkrade besteed de de t.v. aandacht aan het muziekfestival in deze plaats en de Kerkradenaren waren niet gelukkig met de manier waarop dit gebeurde. In Bolsward kwam de t.v. cine matografisch kijken naar het internationale folkloristische festival en burgemeester Geukers vond het nodig in de raad zijn afkeuring over dit programma uit te spre ken. In beide gevallen ging het niet tegen het feit, dat de televisie zich met plaatselijke evenementen bezig hield. Dat stelde men zeer op prijs. In de randgebieden van het land waaraan de Nederlandse Tele visie Stichting haar naam ontleent, is men nu eenmaal niet verwend met deze belang stelling. De prettige consequentie hiervan is, dat incidenten als die van Kerkrade en Bolsward slechts weinig kunnen voorko men, maar dit is een bijzonder schrale troost. Het is geen wonder, dat de protes ten herhaaldelijk opklinken, in de eerste plaats tegen de relatief geringe belangstel ling voor wat in deze randgebieden ge beurt, in de tweede plaats tegen de menta liteit, die de programmamakers bij derge lijke schaarse gelegenheden aan de dag leggen. De vraag is, of men met dergelijke protes ten veel bereikt. Kerkrade heeft het suc ces geboekt dat ook de protestmars tegen de t.v.-uitzending op het beeldscherm ver scheen. Bolsward heeft niet veel kans op een dergelijke neutraliserende publiciteit, vrezen wij. Een burgemeesterlijke klacht in de raad is nu eenmaal weinig spectacu lair. Zou burgemeester Geukers besluiten zijn gramschap af te reageren door naar het topje van de stadhuistoren te klimmen, dan was één telefoontje naar Bussum vol doende om een t.v.-cameraman naar Bols ward te krijgen. Tot het ontwikkelen van een serieuze dis cussie zou een dergelijk sterk de aandacht trekkend avontuur echter zeer weinig bij dragen. En deze discussie kan toch waar lijk wel nut hebben. De moeilijkheid is Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 11e jaargang no. 9 september 1962 Redactie-commissie Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redacteur: W. H. Kuipers, telef. 28203 Adres administratie: Voorstreek 101-103, tel. 22046 en 22047 Redactie: Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs 2,50 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden BIJ DE OMSLAGFOTO Het marktcaté op vrijdagmorgen. De typische sieer hiervan zal verdwijnen met de overplaatsing van de vee markt naar de Heliconweg. echter, dat ook de woorden van Bolswards burgemeester in de raad daartoe geen deugdelijk beginpunt opleveren. Wanneer we de dagbladen mogen geloven, dan heeft hij gelaakt, dat in het televisiecommentaar Bolsward een stil stadje werd genoemd, zozeer dat zelfs de dagelijkse rit van een „sik" der Spoorwegen een evenement is. Begeeft men zich hierover in een discussie met de heren van Bussum, dan zit men al Een paar dagen nadat zij in het Scheveningse Kurhaus met het Utrechts Stedelijk Orkest het vioolconcert van Tsjaikowsky had gespeeld, debuteerde het Leeuwarder meisje Emmy Ver- hey (13) als violiste voor de televisie. Dat was op woensdag 5 september. Emmy's vader, tot dusver violist bij het Frysk Orkest en kort ge leden benoemd als eerste violist bij het Gelders Orkest te Arnhem, introduceerde zijn talent volle dochter in dit t.v.-programma. Hier doch ter en vader, van het beeldscherm geiotogra- ieerd.

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 3