Leeuwarder organisaties m Hi i s t HOBBY-TENTOONSTELLING IIII NIEUWS VAN DE L.G. Populair klassiek concert door het Frysk Orkest en de zangeres Mizzy van der Lanz Franse films bij tweede filmavond VOLGEND JAAR: 16 Zaterdag 15 december a.s. in de Harmonie: Onder auspiciën van de Sektie Jeugd Leeuwarder Gemeenschap zal op zaterdag 15 december a.s. in de Harmonie door het Frysk Orkest een concert worden gegeven, dat is opgebouwd uit opgewekte muziek van het licht-klassieke genre. Solistische medewerking zal worden verleend door de char mante zangeres Mizzi van der Lanz, die algemeen bekendheid heeft verworven sinds zij op 1 sep tember '59 werd geëngageerd bij „De Nederlandse Opera". Mizzi van der Lanz zal voor de pauze een tweetal opera-aria's zingen, namelijk ,,Nun eilt herbêi" uit „Die lustigen Weiber von Windsor" van Nicolai en „Se mi chiamano Mimi" uit „La Bohème" van Puccini. Na de pauze zingt zij twee operette-aria's en wel uit „Die Fledermaus" van Joh. Strauss de Czardas" en van Léhar uit „Paganini": „Liebe du Himmel auf Erde". De rest van het programma is in dezelfde sfeer gehouden. U kunt deze avond verder luisteren naar de melodieuze Freischütz-ouverture van Von Weber en naar het fasci nerende, uit Spaanse melodieën opgebouwde Capriccio Espagnol van Rimsky-Korssakow. Na de pauze speelt het orkest de „Two symphonic rhapsodies" van de Engelsman Coates, „I pitch my lonely caravan" en „Bird songs at eventide and I heard you singing" zijn de ondertitels van het werk en tenslotte nog het prachtige „Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien" van Frans von Suppé. Een programma dus, dat feestelijke muziek garandeert, ook voor die mensen, die niet tot het geregelde concertpubliek behoren. De toegangsprijs kan voor niemand een be zwaar zijn, deze is namelijk gesteld op 1,50 per persoon. De toegangskaarten zijn op 14 en 15 december van 10 tot 1 uur aan de Harmonie verkrijgbaar, waarbij tevens plaat sen kunnen worden besproken. Op dinsdag 18 december houdt de Stichting Leeuwarder Gemeenschap de tweede film avond met werken uit het Nederlands Filmmuseum te Amsterdam. Het succes van de eerste avond in de Prinsentuin („Menschen am Sonntag") was zo groot, dat deze film voorstelling in een grotere zaal zal worden gehouden en wel de sociëteitszaal van de Harmonie. De aanvangstijd is weer acht uur en de toegangsprijs ƒ1,met inbegrip van belastingen. De kaarten zijn een week van tevoren verkrijgbaar bij het bureau van de Leeuwarder Gemeenschap, Raadhuisplein 32. Was de vorige keer een Duitse film uit de dertiger jaren de hoofdschotel van het pro gramma, thans is de Franse film uit die periode aan de beurt. Hoofdfilm is een film van René Clair, die een blijvende plaats in de geschiedenis van de cinematografie heeft ver worven: „Un chapeau de paille d'Italie" (Een Italiaanse strohoed). Deze filmcomedie is in 1928 gemaakt. Voor de pauze worden twee Franse avant-garde-films uit dezelfde periode vertoond, namelijk „Faits Divers" (Gemengde berichten) van Claude Autant-Lara (1922) en „Entr'acte" van Arthur Rimbaud (1925). In de tweede helft van september 1963 zal de Stichting Leeuwarder Gemeenschap in de Beurs een hobby-tentoonstelling houden. De eerste voorbereidingen van deze tentoon stelling is door het bestuur van de L.G. in handen gelegd van een kleine commissie, bestaande uit enkele bestuursleden van de L.G. en enkele technisch deskundigen. Alle amateurs op het zeer uiteenlopende terrein van de hobby kunnen deelnemen aan de tentoonstelling, zij het, dat de commissie een selectie bij het tentoonstellen van de werkstukken kan maken. We komen in de volgende nummers van de „Leeuwarder Gemeenschap" op deze tentoonstelling terug, maar de hobby-isten weten het nu alvast en kunnen er bij het maken van hun werkstukken rekening mee houden. ORGANISATIES OP HET GEBIED VAN DE SPORT Watersportverenigingen: Watersportvereniging „De Meeuwen" Voorzitter: A. Dam, Tijnjedijk 17. Secretaris: E. v. d. Veen, Leeuwerikstraat 174. Penningm.: A. Hessel, Robert Kochstraat 11. (500 leden). Roeivereniging ,,Wetterwille" Voorzitter: Ir. K. E. van Dijk, Julianalaan 17. Secretaris: W. H. P. Bleeksma, Hempenserweg 5c. Penningm.: L. J. de Boer, .Valeriusstraat 22b. (110 leden-sportbeoefenaren). Kanovereniging ,,de Hydronauten" Voorzitter: W. J. Branderhorst, Swammerdamstraat 21. Secretaris: J. Hoeben, Groningerplein 8. Penningm. R. Branderhorst, Bordineweg 13. Trainer: J. v. d. Veen, Ferd. Bolstraat 76. (46 leden-sportbeoefenaren). Schaatsverenigingen: Ned. Ver. Bevordering Hardrijden op de schaats. Voorzitter: J. W. P. Charisius, Camminghastraat 80. Secretaris: Joh. v. Minnen, Lekkum. Penningm.: D. Beeksma, Paulus Potterstraat 42. Trainers: J. W. P. Charisius, D. Beeksma, D. D. Liezenga. (100 leden). IJsclub „Tjallinga"(Ijsbaan Dorp Huizum). Voorzitter: A. Dam, Tijnjedijk 17. Secretaris: J. Stienstra, Here. Seghersstraat 32. Penningm.: J. Fokma, Schrans 57. (645 leden). Schaatsvereniging „De Friesche Eli Steden". Voorzitter: J. L. Hoogland, Mr. P. J. Troelstraweg 70. Secretaris: Dr. D. Lolkema, Harlingerstraatweg 2a. Penningm.: H. G. van Slooten, Pelikaanstraat 29. (500 leden). Volleybalverenigingen: Ned. Volleybalbond, afd. Leeuwarden. Voorzitter: B. Overdijk, Marnixstraat 31. Secretaris: G. Boschma, Willem Sprengerstraat 42. Penningm.: J. Hoekstra, Wagnerstraat 4. Competitieleider: Y. Stelstra, Valeriusstraat 102c. (450 leden-sportbeoefenaren). Volleybalvereniging „Animo". Voorzitter: W. J. v. d. Veen, Corellistraat 34. Secretaris: J. Slauerhoff, Swammerdamstraat 39. Penningm.: P. v. Sloten, Nic. Tulpstraat 6. (24 leden-sportbeoefenaren). Volleybalvereniging C.H.B.S Voorzitster: Mej. M. de Bruin, Alma Tademastraat 30. Secretaris: L. Aeda, Goudsbloemstraat 3. Penningm.: H. Postma, Van Beverwijkstraat 27. (55 leden-sportbeoefenaren). Volleybalvereniging „D.H.C.". Voorzitter: S. v. d. Knoop, Here. Seghersstraat 26. Secretaris: Mevr. R. Groen-Roffel, Wagnerstraat 2. Penningm.: A. Brugge, Franekerstraat 63. (24 leden-sportbeoefenaren). Volleybalvereniging Viok Insulinde" Voorzitter: C. F. Lootman, Insulindestraat 202. Secretaresse: Mevr. Bekema, Archipelweg 80. Penningm.: J. Hoekstra, Berkenstraat 6. (14 leden-sportbeoefenaren). Chr. Volleybalvereniging Maple Leai". Voorzitter: A. van Heerewaarden, Breitnerstraat 24c. Secretar.: Mevr. H. L. Groenman-Rodenhuis, Irenestr. 10. Penningm.: J. Stelstra, Valeriusstraat 102c. (51 leden-sportbeoefenaren). R.K. Volleybalvereniging „Netswingers" Voorzitter: A. H. Boerrigter, Noordersingel 50. Secretaris: B. J. Siemonsma, Nieuwestad 138. Penningm.: Mej. G. Roosenstein, C. B. Balckstraat 15. (42 leden-sportbeoefenaren). Volleybalvereniging „Oldehove" Voorzitter: F. de Groot, Jan Lievenstraat 37. Secretaris: A. Kimsma, Achter de Hoven 328. Penningm.: L. v. Liebestein, P. Stuyvesantweg 212. (60 leden-sportbeoefenaren). Volleybalvereniging „Rang" (damesclub). Voorzitster: Mej. Hogerhuis, Dennenstraat 20. Secretaresse: Mevr. E. Jolmers-Rozema, Vermeerstraat 2, Penn.esse: Mej. M. A. Dijkstra, Gods Acker 22, Franeker. (15 leden-sportbeoefenaren).

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 16