VAN 9000 NAAR 12000 m2 STANDRUIMTE VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMH Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteitskantoor Vredeman de Vriesstraat 1 RECREANA Redactie, administratie en advertentieafdeling: Vredeman de Vriesstraat 1 a.d. Emmakade Telefoon 20302 Postgiro 98 10 62 Bankrelatie: Raiffeisenbank 'T KLEINE KKAHTSJE Abonnements prijs: f 3,75 per half jaar f 7,50 per jaar v. h. buitenland f 10,- per jaar 21-3-'6 NUMMER 95 recreatie-show FRIESLANDHAL leeuwarden RECREANA VEEL GROTER DAN VORIG JAAR jaar kwamen er 35.000 kijklus- tigen naar de Frieslandhal; dit maal hoopt men het ronde getal van 50.000 te kunnen halen. De opening van deze nieuwe Recreanatentoonstelling gaat met enkele passende attracties ge paard. Zo zal het muziekcorps van de PTT een rondgang door de stad gaan maken met achtei zich aan een optocht van speed boten van de Friese Buitenboord motorclub. Speedboten In de stadsgracht achter de Prin sentuin zullen deze speedboten te water gaan en dan volgt er een tocht door de grachten, een demonstratie van waterskiërs en wanneer de wind het toelaat een optreden van een vlieger De Kanovereniging Plydronauten organiseert tegelijkertijd een Re- creanarondwegloop voor ieder een, die zich fit genoeg voelt om deze tippel van tien kilo meter te kunnen volbrengen binnen een tijd van anderhalf uur. Voor de man, die als eerste weer op het vertrekpunt arri veert stelt de Stichting Recreana een wisselprijs beschikbaar. Nog meer dan bij vorige ten toonstellingen zal de enorme Frieslandhal voor de haastige voorbijganger in de gaten lopen, doordat er bij de hoofdingang een skutsje wordt opgesteld het tjalkje van de bekende sküt- sjeschipper Siete Meeter, dat overdag gepavoiseerd en op avond verlicht en bovendien door twee grote gasboeien ge flankeerd, een bijzondere trek pleister moet zijn. Op de tentoonstelling zelf zul- In het Diakonessenhuis in Leeuwarden is deze week, negen en vijftig jaar oud, overleden de heer J. van der Veen, bfj veel Leeuwarders beter bekend als „Jopie van der Veen" de koperslager van de Wolvesteeg. Jopie van der Veen was nog een kunstenaar van de oude stempel: als koperslager was hij in staat prachtig werk te maken en veel kunstliefhebbers wisten de weg te vinden naar z'n smidse in het hart van de stad. „In zijn gezellige werk plaats" zo schreven wij drie jaar geleden, „maakt koperslager Jopie van der Veen als in ver voorbije tijden de fraaiste kunstvoorwerpen, repareert hij oude ketels, herstelt hij fel begeerde siervoorwerpen: hij is de laatste der Mohikanen." Welnu, ook de laatste is er nu niet meer: ook voor Leeuwarden zijn de koperslagers uitgestorven Ouwe Jansma must voor sien vrouw evensjes een boodskapke doen. In 't krudenierswinkelsje oppe hoeke van hun straat. Ach ter de toonbank ston Willem; t zeunsje vanne krudenier en pa pa's hoopvolle opvolger inne zaak. Sien opslopen ventsje van een jaar of 16; 17 miskien. „Goeie mógge, Jansma"! riep Willem luchtig en opgewekt uut en sette de laatste potsjes moster oppe plank achter hem. Hy keer de sich om, spreidde sien tien vingertoppen voorsichtig uut op pe tonbank en vroeg héél be leefd: „En wat mag ik voor je doen Jansma"? Hy hield syn ge- sicht evensjes scheef en het drukte een onuitputtelijke tege moetkomendheid uit. „Ik must voor mien vrouw vier closet-rollen hale" zei Jansma. Willem meesmuilde wat, schud de bijna onmerkbaar sien wijze hoofd en sie op min of meer verwijtende toon: „Jou segge oel< al „closet rollen" hoor ik." „Nou" sei Jansma „is dit dan niet goéd"? „Nou ja, der binne méér meen- sen hoor, die „closetrollen" seg ge, maar de offesjeele benaming is, feiteliks geseid, toiletpapier". Kiekes, 't is toch papier dat je al- leenig maar bruke op 't toilet. En dus „toiletpapier". „Hest dat miskien ute cursus „vakbekwaamheid", vroeg fan- sma. Willem grijnsde wat en vroeg: „Mut der oek nog wat anders weze"? Jongeja, 't is oek waar. Een stuk- zeep must ik nog hewwe." „Ook dat kan" sei Willem, „een stukje toiletzeep was de bedoe ling"? „Eh .eh .toiletseep?" sei Jan sma, neeehik bedoel een gewoon stukje. Om je gesicht te wassen." Liwwadder. Zaterdagmiddag om twee uur zal het lid van Gedeputeerde Staten van Friesland, de heer R. Ren- kema, in de Frieslandhal in Leeuwarden de vierde Recreana tentoonstelling officieel openen. Deze al traditioneel wordende tentoonstelling is aanzienlijk groter dan die van het vorige jaar, toen er even meer dan hon derd standhouders waren met een totale standruimte van on geveer negenduizend vierkante meter. Nu zijn er 127 stand houders, die een standruimte van rond twaalfduizend vier kante meter innemen. De orga niserende Stichting Recreana verwacht, dat deze uitbreiding ook een belangrijke toeneming van het aantal bezoekers met zich zal meebrengen. Het vorige len behalve de vele jachten, ca ravans, kampeertenten, etc. enkele speciale attracties zeker veel aandacht krijgen. Het Frys- ke Gea bijvoorbeeld zal er in samenwerking met de Marre- krite en de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten een eendekooi inrichten, waar voor een ruimte van liefst 800 vierkante meter is gereserveerd en om voor de vuist weg nog maar wat te noemen er ko men ditmaal ook modeshows, speciaal voor sportkleding. Extra zorg zullen de organisa toren ditmaal besteden aan de aankleding van de tentoonstel ling: er komt weer heel wat groen in de hal dennen en berken en sparren en de niet te verwijderen balies, waaraan tijdens de veemarkten de dieren staan, zullen met rietmatten worden onttrokken aan het oog. Openingstijden De tentoonstelling is zaterdag geopend van drie tot elf, zondag van tien tot elf, maandag en dinsdag van twee tot elf en woensdag van twee tot tien. De toegangsprijs is 2,50 waarvoor ook een programmaboekje wordt verstrekt en kinderen tot en met twaalf jaar en militairen in uni form, beneden de rang van on derofficier, betalen half geld.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1969 | | pagina 1