Korfballers van Friso op foto Geachte abonnees CLUB IN LEEUWARDEN VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEpL Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteitskantoor Vredeman de Vriesstraat 1 Redactie, administratie en advertentieafdeling: Vredeman de Vriesstraat i a.d. Emmakade Telefoon 20302 Postgiro 98 10 62 Bankrelatie: Raiffeisenbank 'T KLEINE KEANTSJE Abonnements prijs: f 3,75 per half jaar f 7,50 per jaar v. h. buitenland f 10,- per jaar OSSE NUMMERS 40 CENT Vijfde jaargang 6-8-'69 NUMMER 101 Vandaag op de voorpagina een foto ter ere van de Friese korfballers, een tak van sport waarvoor 't Kleine Krantsje nog niet zo vaak de loftrompet stak. Aanvankelijk werd het korfballen in Friesland beoefend in gymnastiekverband als een onderdeel van de lichamelijke opvoeding, maar voor de eerste wereldoorlog bestonden er toch al enkele specifieke Friese korfbalclubs als Friso in Leeuwarden, WWMD in Hemrik, Frisia in Harlingen, Doel in Sneek en Udi in Oosterwolde. In april 1918 werd de Friese Korfbalbond opgericht en Friso uit Leeuwarden hoorde tot het groepje van zeven clubs, die als eersten toetraden als lid van deze overkoepelende bond. Het is Friso ook geweest, dat voor de ontwikkeling van het korfballen in het noorden van ons land veel heeft gedaan door geregelde con tacten met clubs uit het westen van ons land. Op deze voortreffelijk bewaarde foto zien we het eerste twaalftal van Friso, in het oorlogsjaar 1917 vereeuwigd op het IJsbaanterrein; oudere Leeuwarders zullen er heel wat bekende gezichten op herkennen. We gaan van links naar rechts, achterste rij: Klaas Heldoom, Gerard Heidoorn, (architect, overleden), Marie Bruinsma, J. Stoop, Mien Brada, Evert de Linde en Truus Valenkamp; voorste rij: Clara Pitstra, Johannes („Broer") Verhoeve, Jo Heldoom (zuster van Gerard en Klaas, overleden), Willem Bosselaar, Jet Stienstra en Joop Folkertsma. In dit laatste seizoen '69—'69 was Friso een middenmoot-ploeg in de tweede klas. zoudt u, voor zover het nog aiet gebeurd is, uw abonne mentsgeld over 1969 willen betalen? Het is f 7,50 voor bet gehele jaar 1969 of 3,75 voor het tweede halfjaar van 1969. Ons gironummer is 98 10 62. In de hiernavolgen de plaatsen wonen abonnee's die over 1969 nog niets heb ben betaald. Is ook uw woon plaats er bij? Zorgt u er dan even voor, dat we hem kun nen schrappen van de lijst? Aalden-Zweeloo, Achterveld, Akkerwoude, Akkrum, Alkmaar, Almelo, Alphen a. d. Rijn, Am stelveen, Amsterdam, Apeldoorn, Appingedam, Arnhem, Assen, Baard, Baam, Beekbergen, Beet gum, Beetgumermolen, Benne- broek, Bentveld, Bergen, Berli- kum, Beverwijk, Bilthoven, Bla- ricum, Bodegraven, Boskoop, Breda, Breezand, Breukelen, Broek in Waterland, Buitenpost, Bussum, Castricum, Coevorden, Delft, Delfzijl, Den Haag, Den Burg, Den Helder, Deventer, Diemen, Dokkum, Doorwerth, Dordrecht, Drachten, Dronten, Durgerdam, Ede, Eindhoven, El- lekom, Eist, Emmeloord, Emm en, Enschede, Franeker, Garijp, Gel- dringen, Geldrop, Geleen, Gie- kerk, Gieten, Goes, Gorinchem, Gorredijk, Groningen, Grouw, Haaften, Haarlem, Hamersveld, Hardegarijp, Haren [Gr.), Harlin gen, Heemstede, Heerenveen, Hemelum, Hengelo; 's Hertogen bosch, Hilversum, Hollum, Hom- merts, Hoofddorp, Hoogeveen, Hoogkerk, Huizen, Hijum, Joure, Kampen, Krommenie, Laag-Soe- ren, Lambertsgaah, Langweer, Leek, Leersum, Leiden, Leid- schendam, Lekkum, Loosduinen, Losser, Lunteren, Maarssen, Mantgum, Marrum, Marssum, Meerveldhoven, Meppel, Middel- hamis, Midsland |Tersch.), Mun- nekeburen, Murmerwoude, Mus sel, Naaldwijk, Naarden, Nes, Nieuw Den Helder, Nieuwe- schans, Nieuwkoop, Noordber- gum, Noordwolde, Nijkerk, Nij megen, Oegstgeest, Oldenzaal, Oosterbeek, Oosterwierum, Put- tershoek, Rheden, Ridderkerk, Roermond, Rotterdam, Rijswijk, Sambeek, Santpoort, Scherpen- zeel, Schiedam, Schiermonni koog, Schingen, Sittard, Slikker veer, Slootdorp, Sneek, Soester- berg, Spijk, Stadskanaal, Steen- wijk, St. Anna Parochie, St. Ja- cobi Parochie, Stiens, Stroobos, Suawoude, Swichum, Teems, Tietjerk, Tilburg, Tzum, Uit hoorn, Utrecht, Veghel, Velsen, Vianen a. d. Lek, Vlaardingen, Vlieland, Vlijmen, Voorburg, Voorthuizen, Vrouwenparochie, Waardenburg, Wanroy, Warga, Wartena, Wassenaar, Weert, We- zep, Wieringerwerf, Wierum, Winterswijk, Wirdum, Wolvega, Workum, Wormerveer, Wou- brugge, Wijnjeterp, Yde, Yssel- Het heeft (voor zover wij weten) in geen enkele krant gestaan, maar toen ruimtevaarders Arm strong en Aldrin voet op de maan zetten ontmoetten zij tot hun grote verrassing een Russi sche kosmonaut, die al eerder was geland. „Sneue zaak" mom pelden ze, „wij dachten dat we de eersten waren, maar nou ben jij toch nog de eerste man op de maan." „Nee, toch niet" ant woordde de Rus, „toen ik hier kwam waren er al drie Neder landers; kijk, ze zijn hard aan het werk achter die heuvel daar." „Hard aan 't werk?" vroegen Armstrong en Aldrin verbaasd", „wat doen ze dan?" „Nou, wat dacht je" zei de Rus, „ze bou wen een belastingkantoor muiden, Zaandam, Zaandijk, Zeist, Zelhem, Zuidhom, Zuid laren, Zutphen, Zwolle.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1969 | | pagina 1