Heel vreemd verhaal IK BEN M EIGEN GROOTVADER 'T KLEINE KRANTSJE VRIJDAGMARKT Bij ons in Leeuwarden PIM JACOBS IN ANTIEK NU ABONNEREN OP 't KLEINE KRANTSJE GRATIS 3 t 3^-leine 3^ran\më ieeót iec/ereeii Het is wel een heel, heel merkwaardig verhaal, dat we vandaag voor U opvisten uit de grote Doos met Sniepsnaren. Het gaat over een vader en een zoon, die trouwden met een moeder en een dochter met alle gevolgen van dien. Wie de auteur van het stuk is weten we niet, waar het verhaal vandaan komt evenmin. Wellicht heeft het hier of daar in een krant gestaan. Lees het met aandacht - het hoofd mag er wel bij! Mijn vader en ik woonden samen en we bezaten een radio en een televisie. Vader was weduwnaar en ik was ongehuwd. Beneden ons woonde een weduwe met haar dochter zonder radio en televisie. Ik werd verliefd op de weduwe en trouwde met haar; mijn vader, hoe bestaat het, trouwde met haar dochter. En toen begon de ellende. Daar mijn vader met de dochter van mijn vrouw trouwde, trouwde hij ook met mijn dochter, die nu tevens mijn moeder werd. Ik ben haar vader, omdat ik met haar moeder getrouwd ben. Verder werd de vader de schoonvader van mijn vrouw, omdat ik zijn zoon en haar echtgenoot ben. Mijn vader werd echter ook de schoonzoon van mijn schoonmoeder en ik ben dus zijn schoonvader, omdat ik met zijn schoonmoeder getrouwd ben. Maar dat is nog niet alles. Mijn vrouw krijgt een zoon en nu begint de ellende pas goed. Mijn zoon is een broer van mijn schoonmoeder, omdat die de dochter van mijn vrouw is. Hij is echter ook de zwager van mijn vader, maar het wordt nog erger. De jonge vrouw van mijn vader krijgt ook een zoon, en haar zoon wordt dus mijn broer. Verder is mijn zoon de oom van mijn zoon de oom van mijn kleinzoon, want hij is de broer van mijn dochter. Mijn vrouw is zijn grootmoeder, want hij is het kind van haar dochter. Ik ben dus de man van1, mijn vrouw, zijn grootvader, maar ook de grootvader van mijzelf, aangezien de grootvader van mijn broer vanzelfsprekend ook mijn grootvader wordt. En nu u begrijpt het, ben ik de grootvader van mijn broer en dus mijn eigen grootvader. was de Poptasteeg, die ook wel Pipsteeg werd genoemd en die liep tussen de Nieuweburen en Achter de Grote Kerk, een van de vele romantische hoekjes van hei oude Leeuwarden. De steeg liep niet rechtoe rechtaan, maar had een knik en was daardoor ook uitermate geschikt voor de jeugd om er verstopperke te spelen. In de vijftiger jaren is de laatste bewoner uit de Pipsteeg verdwe nen en daarna verviel de steeg zoals zovele nauwe doorgangen in de stad. Veel mensen kijken verrast op, wanneer ze wandelend over de Put, ontdekken, dat Pim Jacobs hier een antiekwinkeltje heeft. Het staat er duidelijk op een bordje voor het raam: "Pim Jacobs. Antiek en Curiosa". Nu hebben meer mensen, bekend van radio en t.v. er een winkeltje bij, maar navraag bij de heer, die we ook op deze foto zien, leerde ons, dat we deze Pim Jacobs niet moeten verwarren met die andere Pim. Onze Leeuwarder Pim heet eigenlijk Philip, maar werd als kind vaak Pim genoemd en nu komt die naam wel aardig van pas. Vandaar, Pim Jacobs. "Handel, of gien handel slgretsje opsteke hè, hè het roken mut doorgaan hoor. Even een Alle nummers die dit jaar nog verschijnen Gireer 19,50 naar nr. 98.10.62 tü.v. t Kleine Krantsje en U hebt betaald tot 1 januari 1978. (NEGENTIEN ACHTENZEVENTIG). U kunt het (haast) niet zo gek bedenken of wij hebben het: Teerprodukten en touw, Gereedschappen, Aluminium ladders en trappen, Afscheidingen voor de tuin. AUKE RAUWE RDA BV Westerplantage 12-14 Leeuwarden - tel. 05100 - 26829 voor Leeuwarden en de wijde wereld er omheen. Een uitgave van Fenno Schoustra's Publici- teitskantoor. Verschijnt eenmaal in de veertien dagen. Redactie, Administratie en Advertentieafdeling: Vredeman de Vriesstraat 1 (Naast Emmakade 39) Leeuwarden. Telefoon (05100) 20302 Postgiro 98 10 62 Bank: Rabobank Geopend: van dinsdag tot en met vrijdag, uit sluitend 's morgens van 9 tot 12 uur. 's Middags en van za terdagtot en met maan dag gesloten. Abonnementsprijs: voor Nederland fl.19,50 per jaar; voor het buiten- land: fl. 35,00 per jaar. Losse nummers: afge haald fl. 1,00 per stuk. Per giro besteld: fl. 1,80 voor 1 ex., fl. 3,20 voor 2 ex., fl. 4,70 voor 3 ex. Het lidmaatschap van 't Kleine Krantsje is alleen mogelijk voor lezers, die akkoord gaan met de bepaling, dat het abonne mentsgeld vooruit moet worden voldaan. Op de Ie februari dient het abonnementsgeld voor het dan lopende jaar te zijn betaald. Geschenk-abonnementen en abonnementen van lezers in het buitenland moeten op de 31e decem ber van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet tele fonisch of schriftelijk, maar per giro-overschrij ving als abonnee aanmel den, worden verzocht op het girostrookje te ver melden: Nieuwe abonnee. Abonnees, die zijn ver huisd, dienen er op te letten, dat hun giro-over- schrijvingskaart het nieu we adres vermeldt - het oude adres moet worden doorgehaald. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen worden doorgegeven. Abonnementen, die niet voor 1 december zijn op gezegd, worden automa tisch verlengd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1976 | | pagina 3